Praktijkgebieden: Arbeidsrecht
Advocaten kunnen niet gedwongen worden in rechte te getuigen over zaken die hun door hun clienten in vertrouwen zijn meegedeeld. Zij hebben, zoals dat wordt genoemd een “verschoningsrecht”, dat samenhangt met hun beroepsgeheim.Juist het feit dat hun clienten weten dat zij hun advocaat “alles kunnen vertellen” maakt het de advocaat mogelijk zijn werk goed te doen.
Mediators hebben een geheel andere relatie met hun “clienten”. Anders dan advocaten staan zij niet aan één kant; zij bemiddelen juist tussen twee stijdende partijen. Wel is het voor een succesvolle mediation van belang dat zaken die tijdens een bemiddelingstraject aan de orde worden gesteld , of uitspraken die de partijen doen niet in een eventueel (tóch) volgende procedure tégen hen gebruikt kunnen worden. Partijen sluiten daarom normaalgesproken aan het begin van een mediationtraject een overeenkomst tot geheimhouding.
Hoogleraar Ton Jongbloed, oprichter van het Utrecht Mediation and Negotiation Programme van de Universiteit Utrecht, is van mening dat dat niet voldoende waarborgen biedt; hij vindt dat mediators een wettelijk verschoningsrecht zouden moeten hebben.Daarvoor zou wel nodig zijn dat de toegang tot het beroep Mediator wettelijk geregeld is, en dat er een tuchtrechterlijke controle is. Mogelijk komt die wettelijke basis er: er is een EU-richtlijn die uiterlijk 21 mei 2011 geleid hebben tot een kaderwet voor internationale mediations.
Hoewel de Nederlandse overheid tot nu toe uitgesproken terughoudend is geweest in het wettelijk regelen van dit beroep, is het dus mogelijk dat, als internationale mediations wettelijk geregeld worden, de “gewone, binnenlandse” bemiddelingen niet achter kunnen blijven. Bij een wettelijke inkadering zullen er naar alle waarschijnlijkheid zwaardere eisen gesteld worden aan mediators dan nu het geval is. We zijn benieuwd.
Door het leggen van conservatoir (derden) beslag worden vermogensbestanddelen van een wederpartij per direct bevroren. Er kan geen overdracht meer plaatsvinden en in bepaalde gevallen kunnen vermogensbestanddelen zelfs elders in bewaring worden gegeven. Deze actie kan druk zetten op de wederpartij waardoor een snelle oplossing kan worden bereikt.
Beslaglegging moet wel altijd worden gevolgd door een bodem of arbitrage procedure, tenzij eerder een buitengerechtelijke oplossing wordt bereikt.
Onterecht leggen van beslag moet worden voorkomen; het kan leiden tot een schadevergoedingsactie.
Wij onderzoeken graag of dit rechtsmiddel in uw situatie tot een spoedige oplossing kan leiden.
Snel een uitspraak nodig van de rechter over een bepaalde urgente situatie? In dat geval is een kort geding een oplossing voor uw situatie. De rechter geeft een voorlopig oordeel waaraan partijen zich al dan niet op straffe van een dwangsom dienen te houden.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende juridische oplossing.
Dit is in het civiele en bestuurlijke recht de procedure die (al dan niet na hoger beroep) leidt tot een definitieve beslechting van het geschil. Anders dan in een kort geding ligt de nadruk hier veel meer op een schriftelijke uitwisseling van processtukken.
Wij onderzoeken graag of dit de aangewezen procedure is voor uw geschil.
Een partij die zich beroept op de rechtsgevolgen van de door haar gestelde feiten of rechten moet deze bewijzen. Voorafgaand aan iedere gewenste procedure moet derhalve de bewijspositie worden bekeken.
Soms is het bewijs nog niet voldoende in handen van de cliënt. In dat geval is nadere actie gewenst. Te denken valt dan bijvoorbeeld aan het instellen van een (voorlopig) getuigenverhoor of het afdwingen van het verkrijgen van inzage in bepaalde documenten die zich bij de wederpartij bevinden (exhibitieplicht).
Wij zoeken graag met u naar de mogelijkheden om uw bewijsprobleem op te lossen.
Soms ontstaat er in een onderneming een intern geschil tussen aandeelhouders of tussen het bestuur en (enkele) aandeelhouders. Dit kan bijvoorbeeld gaan over de te volgen strategie van de onderneming. In dat geval kan aan de Ondernemingskamer, een speciaal daarvoor geëquipeerde afdeling van het Hof Amsterdam -- bij ons kantoor om de hoek -- een onderzoek naar de gang van zaken binnen de onderneming worden gevraagd. Zo'n onderzoek kan worden voorafgegaan door het vragen van voorlopige voorzieningen, zoals het schorsen van een bestuurder voor de duur van de procedure of het tijdelijk ontnemen van het stemrecht van een aandeelhouder.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende oplossing.