Praktijkgebieden: Arbeidsrecht
Vandaag heeft het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een persbericht gepubliceerd om (meer) bekendheid te geven aan het feit dat er een bijzondere regeling voor werktijdverkorting is gaan gelden. De regeling is op vrijdag 28 novenber jl in de Staatscourant gepubliceerd, en van kracht geworden op zondag 30 november jl.
Er was overigens al een regeling voor werktijdverkorting; maar deze zag heel uitdrukkelijk op zeer bijzondere omstandigehden, die niet tot een “normaal ondernemersrisico” konden worden gerekend; als standaard voorbeeld werd steeds een overstroming of epidemie genoemd.
De huidige crisis zou onder die maatstaven geen vergunning voor werktijdverkorting hebben kunnen opleveren, terwijl de huidige situatie voor die maatregel juist bijzonder geschikt lijkt. Wanneer de vergunning wordt verleend, blijft het personeel in dienst bij de onderneming en krijgt normaal loon. De werkgever ontvangt van het ministerie voor de tijdelijk werkloze werknemers een WW uitkering. Wanneer de crisis – wat veel deskundigen aan lijken te nemen – niet te lang duurt hebben de werknemers hun baan nog, en, zeker niet onbelangrijk, de werkgevers hun personeel nog. Op die manier kan iedereen straks, zo is de hoop en verwachting, de draad zo snel mogelijk weer oppakken en blijft maatschappelijke onrust – die de crisis slechts zou verergen – uit.
De eisen om voor een vergunning in aanmerking te komen zijn intussen streng. Bedrijven moeten er bovendien zo snel mogelijk bij zijn, want het budget is niet onbeperkt.
Door het leggen van conservatoir (derden) beslag worden vermogensbestanddelen van een wederpartij per direct bevroren. Er kan geen overdracht meer plaatsvinden en in bepaalde gevallen kunnen vermogensbestanddelen zelfs elders in bewaring worden gegeven. Deze actie kan druk zetten op de wederpartij waardoor een snelle oplossing kan worden bereikt.
Beslaglegging moet wel altijd worden gevolgd door een bodem of arbitrage procedure, tenzij eerder een buitengerechtelijke oplossing wordt bereikt.
Onterecht leggen van beslag moet worden voorkomen; het kan leiden tot een schadevergoedingsactie.
Wij onderzoeken graag of dit rechtsmiddel in uw situatie tot een spoedige oplossing kan leiden.
Snel een uitspraak nodig van de rechter over een bepaalde urgente situatie? In dat geval is een kort geding een oplossing voor uw situatie. De rechter geeft een voorlopig oordeel waaraan partijen zich al dan niet op straffe van een dwangsom dienen te houden.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende juridische oplossing.
Dit is in het civiele en bestuurlijke recht de procedure die (al dan niet na hoger beroep) leidt tot een definitieve beslechting van het geschil. Anders dan in een kort geding ligt de nadruk hier veel meer op een schriftelijke uitwisseling van processtukken.
Wij onderzoeken graag of dit de aangewezen procedure is voor uw geschil.
Een partij die zich beroept op de rechtsgevolgen van de door haar gestelde feiten of rechten moet deze bewijzen. Voorafgaand aan iedere gewenste procedure moet derhalve de bewijspositie worden bekeken.
Soms is het bewijs nog niet voldoende in handen van de cliënt. In dat geval is nadere actie gewenst. Te denken valt dan bijvoorbeeld aan het instellen van een (voorlopig) getuigenverhoor of het afdwingen van het verkrijgen van inzage in bepaalde documenten die zich bij de wederpartij bevinden (exhibitieplicht).
Wij zoeken graag met u naar de mogelijkheden om uw bewijsprobleem op te lossen.
Soms ontstaat er in een onderneming een intern geschil tussen aandeelhouders of tussen het bestuur en (enkele) aandeelhouders. Dit kan bijvoorbeeld gaan over de te volgen strategie van de onderneming. In dat geval kan aan de Ondernemingskamer, een speciaal daarvoor geëquipeerde afdeling van het Hof Amsterdam -- bij ons kantoor om de hoek -- een onderzoek naar de gang van zaken binnen de onderneming worden gevraagd. Zo'n onderzoek kan worden voorafgegaan door het vragen van voorlopige voorzieningen, zoals het schorsen van een bestuurder voor de duur van de procedure of het tijdelijk ontnemen van het stemrecht van een aandeelhouder.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende oplossing.