Praktijkgebieden: Arbeidsrecht
Een verzorgingshulp in dienst bij een zorginstelling moest voor haar werk “klanten” thuis bezoeken. Toen zij, in zwaar weer, over een glad wegdek, op weg was van de ene naar de andere klant is zij met haar fiets uitgegleden. Bij haar val liep zij een spiraalbreuk van het scheenbeen op.De werkneemster stelde de zorginstelling aansprakelijk voor de geleden en toekomstige schade en begon, omdat de verzekeraar van de werkgever uitkering weigerde, een procedure.Het Hof Den Haag oordeelde, net als eerder de lagere rechter, dat de werkgever niet aansprakelijk was uit hoofde van het verzaken van haar zorgplicht voor veilige werkomstandigheden, nu het fietsen weliswaar in het kader van het opgedragen werk gebeurde, maar een werkgever op die activiteit nu eenmaal geen toezicht kan houden. Evenmin was er bij dit ongeval sprake van omstandigheden die een specifieke fiets(veiligheids)instructie vereisten.
De werkgever ontsprong echter niet de dans nu het hof van oordeel was dat zij wél aansprakelijk was wegens het schenden van de eisen van goed werkgeverschap.Het hof oordeelde dat tot die eisen behoort ófwel het sluiten van een passende verzekering voor juist dit soort ongevallen, ófwel het uitdrukkelijk waarschuwen dat werknemers zelf een dergelijke voorziening moesten treffen.Deze werkgever bood wel een algemeen verzekeringspakket aan aan werknemers, maar dat kan naar de mening van het hof niet worden aangemerkt als een passende maatregel. Nu de werkgever niet aan de eisen voldeed is zij aansprakelijk voor de geleden schade.
Michel Visser is niet meer werkzaam bij Wieringa Advocaten. Indien u een vraag heeft naar aanleiding van deze blog dan kunt u zich wenden tot onderstaande contactpersoon van het praktijkgebied arbeidsrecht.
Door het leggen van conservatoir (derden) beslag worden vermogensbestanddelen van een wederpartij per direct bevroren. Er kan geen overdracht meer plaatsvinden en in bepaalde gevallen kunnen vermogensbestanddelen zelfs elders in bewaring worden gegeven. Deze actie kan druk zetten op de wederpartij waardoor een snelle oplossing kan worden bereikt.
Beslaglegging moet wel altijd worden gevolgd door een bodem of arbitrage procedure, tenzij eerder een buitengerechtelijke oplossing wordt bereikt.
Onterecht leggen van beslag moet worden voorkomen; het kan leiden tot een schadevergoedingsactie.
Wij onderzoeken graag of dit rechtsmiddel in uw situatie tot een spoedige oplossing kan leiden.
Snel een uitspraak nodig van de rechter over een bepaalde urgente situatie? In dat geval is een kort geding een oplossing voor uw situatie. De rechter geeft een voorlopig oordeel waaraan partijen zich al dan niet op straffe van een dwangsom dienen te houden.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende juridische oplossing.
Dit is in het civiele en bestuurlijke recht de procedure die (al dan niet na hoger beroep) leidt tot een definitieve beslechting van het geschil. Anders dan in een kort geding ligt de nadruk hier veel meer op een schriftelijke uitwisseling van processtukken.
Wij onderzoeken graag of dit de aangewezen procedure is voor uw geschil.
Een partij die zich beroept op de rechtsgevolgen van de door haar gestelde feiten of rechten moet deze bewijzen. Voorafgaand aan iedere gewenste procedure moet derhalve de bewijspositie worden bekeken.
Soms is het bewijs nog niet voldoende in handen van de cliënt. In dat geval is nadere actie gewenst. Te denken valt dan bijvoorbeeld aan het instellen van een (voorlopig) getuigenverhoor of het afdwingen van het verkrijgen van inzage in bepaalde documenten die zich bij de wederpartij bevinden (exhibitieplicht).
Wij zoeken graag met u naar de mogelijkheden om uw bewijsprobleem op te lossen.
Soms ontstaat er in een onderneming een intern geschil tussen aandeelhouders of tussen het bestuur en (enkele) aandeelhouders. Dit kan bijvoorbeeld gaan over de te volgen strategie van de onderneming. In dat geval kan aan de Ondernemingskamer, een speciaal daarvoor geëquipeerde afdeling van het Hof Amsterdam -- bij ons kantoor om de hoek -- een onderzoek naar de gang van zaken binnen de onderneming worden gevraagd. Zo'n onderzoek kan worden voorafgegaan door het vragen van voorlopige voorzieningen, zoals het schorsen van een bestuurder voor de duur van de procedure of het tijdelijk ontnemen van het stemrecht van een aandeelhouder.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende oplossing.