Praktijkgebieden: Arbeidsrecht
Voor veel bedrijven is een goede manier om werknemers “uit te proberen” hen een eerste periode in te lenen via een uitzendbureau.De meeste werkgevers weten wel dat wanneer ze de uitzendkracht vervolgens voor het zelfde werk in dienst nemen, zij in het kader van de dan te sluiten arbeidsovereenkomst hebben te gelden als “opvolgend werkgever”. Dit betekent dat de uitzendperiode mee wordt gerekend in de serie maximaal te sluiten tijdelijke arbeidsovereenkomsten.
Toch kun je als werkgever voor verassingen komen te staan: de kantonrechter Utrecht deed kortgeleden uitspraak in een kwestie waarin een werkgever een bijzonder beding in de relatie tussen uitzendbureau's en hun uitzendkrachten over het hoofd had gezien:Wanneer een werknemer van een uitzendbureau zich ziek meldt, eindigt de arbeidsovereenkomst met het uitzendbureau van rechtswege. Dit op grond van de uitzend CAO.
Dat betekent evenwel dat wanneer de werknemer weer hervat, er een nieuwe arbeidsovereenkomst start…En dat betekent weer dat wie een voormalig uitzendkracht een tijdelijke arbeidsovereenkomst wil aanbieden, moet checken of de medewerker zich in de uitzendperiode niet een of meerdere keren ziek heeft gemeld. Een periode van ziekte (hoe kort ook)in de inleenperiode betekent dat de overeenkomst die het bedrijf zelf aanbiedt al de derde in rij is; twee keer ziek maakt overeenkomst onmiddellijk voor onbepaalde tijd.
Iets om attent op te zijn!
Door het leggen van conservatoir (derden) beslag worden vermogensbestanddelen van een wederpartij per direct bevroren. Er kan geen overdracht meer plaatsvinden en in bepaalde gevallen kunnen vermogensbestanddelen zelfs elders in bewaring worden gegeven. Deze actie kan druk zetten op de wederpartij waardoor een snelle oplossing kan worden bereikt.
Beslaglegging moet wel altijd worden gevolgd door een bodem of arbitrage procedure, tenzij eerder een buitengerechtelijke oplossing wordt bereikt.
Onterecht leggen van beslag moet worden voorkomen; het kan leiden tot een schadevergoedingsactie.
Wij onderzoeken graag of dit rechtsmiddel in uw situatie tot een spoedige oplossing kan leiden.
Snel een uitspraak nodig van de rechter over een bepaalde urgente situatie? In dat geval is een kort geding een oplossing voor uw situatie. De rechter geeft een voorlopig oordeel waaraan partijen zich al dan niet op straffe van een dwangsom dienen te houden.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende juridische oplossing.
Dit is in het civiele en bestuurlijke recht de procedure die (al dan niet na hoger beroep) leidt tot een definitieve beslechting van het geschil. Anders dan in een kort geding ligt de nadruk hier veel meer op een schriftelijke uitwisseling van processtukken.
Wij onderzoeken graag of dit de aangewezen procedure is voor uw geschil.
Een partij die zich beroept op de rechtsgevolgen van de door haar gestelde feiten of rechten moet deze bewijzen. Voorafgaand aan iedere gewenste procedure moet derhalve de bewijspositie worden bekeken.
Soms is het bewijs nog niet voldoende in handen van de cliënt. In dat geval is nadere actie gewenst. Te denken valt dan bijvoorbeeld aan het instellen van een (voorlopig) getuigenverhoor of het afdwingen van het verkrijgen van inzage in bepaalde documenten die zich bij de wederpartij bevinden (exhibitieplicht).
Wij zoeken graag met u naar de mogelijkheden om uw bewijsprobleem op te lossen.
Soms ontstaat er in een onderneming een intern geschil tussen aandeelhouders of tussen het bestuur en (enkele) aandeelhouders. Dit kan bijvoorbeeld gaan over de te volgen strategie van de onderneming. In dat geval kan aan de Ondernemingskamer, een speciaal daarvoor geëquipeerde afdeling van het Hof Amsterdam -- bij ons kantoor om de hoek -- een onderzoek naar de gang van zaken binnen de onderneming worden gevraagd. Zo'n onderzoek kan worden voorafgegaan door het vragen van voorlopige voorzieningen, zoals het schorsen van een bestuurder voor de duur van de procedure of het tijdelijk ontnemen van het stemrecht van een aandeelhouder.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende oplossing.