Praktijkgebieden: Intellectuele eigendom
Op 7 maart aanstaande staat de originele en veel bekritiseerde softwarerichtlijn tóch weer in Europa op de agenda. De Europese Commissie wil de richtlijn nu laten aannemen op vergadering van de ministers die deel uitmaken van de Raad voor Concurrentievermogen. Aldus buigt de Commissie niet voor het Europese Parlement, dat een gehele nieuwe behandeling van het richtlijnvoorstel voorstaat. Het hoeft echter ook deze keer weer niet zo ver te komen als een minister gaat dwarsliggen (al dan niet daartoe aangezet door een motie van zijn nationale parlement). Eerder was het Polen die op deze wijze het aannemen van de richtlijn wist tegen te houden.
update: Een motie die in de richting komt van het boven bedoelde is inmiddels aangenomen door, jawel, het Nederlandse parlement. Het VVD kamerlid Fadime Orgu diende de motie in en deze kreeg kamerbrede steun. In de motie vraagt de Tweede Kamer de regering er bij de Europese Commissie op aan te dringen de richtlijn terug te trekken, opdat in een nieuwe richtlijn een verbod kan worden opgenomen op 'triviale softwarepatenten'. De indiener van de motie verklaarde echter zelf dat deze motie niet meebrengt dat het voorliggende voorstel niet als hamerstuk kan worden behandeld. Vervolgens zou echter alsnog de bedoelde wijziging moeten worden opgenomen. Snapt u het nog?Wij wachten in spanning op de 7e maart…
Lex Bruinhof is niet meer werkzaam bij Wieringa Advocaten. Indien u een vraag heeft naar aanleiding van deze blog dan kunt u zich wenden tot onderstaande contactpersoon van het praktijkgebied intellectuele eigendom.
Door het leggen van conservatoir (derden) beslag worden vermogensbestanddelen van een wederpartij per direct bevroren. Er kan geen overdracht meer plaatsvinden en in bepaalde gevallen kunnen vermogensbestanddelen zelfs elders in bewaring worden gegeven. Deze actie kan druk zetten op de wederpartij waardoor een snelle oplossing kan worden bereikt.
Beslaglegging moet wel altijd worden gevolgd door een bodem of arbitrage procedure, tenzij eerder een buitengerechtelijke oplossing wordt bereikt.
Onterecht leggen van beslag moet worden voorkomen; het kan leiden tot een schadevergoedingsactie.
Wij onderzoeken graag of dit rechtsmiddel in uw situatie tot een spoedige oplossing kan leiden.
Snel een uitspraak nodig van de rechter over een bepaalde urgente situatie? In dat geval is een kort geding een oplossing voor uw situatie. De rechter geeft een voorlopig oordeel waaraan partijen zich al dan niet op straffe van een dwangsom dienen te houden.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende juridische oplossing.
Dit is in het civiele en bestuurlijke recht de procedure die (al dan niet na hoger beroep) leidt tot een definitieve beslechting van het geschil. Anders dan in een kort geding ligt de nadruk hier veel meer op een schriftelijke uitwisseling van processtukken.
Wij onderzoeken graag of dit de aangewezen procedure is voor uw geschil.
Een partij die zich beroept op de rechtsgevolgen van de door haar gestelde feiten of rechten moet deze bewijzen. Voorafgaand aan iedere gewenste procedure moet derhalve de bewijspositie worden bekeken.
Soms is het bewijs nog niet voldoende in handen van de cliënt. In dat geval is nadere actie gewenst. Te denken valt dan bijvoorbeeld aan het instellen van een (voorlopig) getuigenverhoor of het afdwingen van het verkrijgen van inzage in bepaalde documenten die zich bij de wederpartij bevinden (exhibitieplicht).
Wij zoeken graag met u naar de mogelijkheden om uw bewijsprobleem op te lossen.
Soms ontstaat er in een onderneming een intern geschil tussen aandeelhouders of tussen het bestuur en (enkele) aandeelhouders. Dit kan bijvoorbeeld gaan over de te volgen strategie van de onderneming. In dat geval kan aan de Ondernemingskamer, een speciaal daarvoor geëquipeerde afdeling van het Hof Amsterdam -- bij ons kantoor om de hoek -- een onderzoek naar de gang van zaken binnen de onderneming worden gevraagd. Zo'n onderzoek kan worden voorafgegaan door het vragen van voorlopige voorzieningen, zoals het schorsen van een bestuurder voor de duur van de procedure of het tijdelijk ontnemen van het stemrecht van een aandeelhouder.
Wij denken graag mee over de voor uw situatie passende oplossing.